Mitől ilyen szép az ázsiai nők arcbőre? Ez részben a kozmetikai hatóanyagoknak, részben az életmódjuknak, részben pedig olyan masszázstechnikáknak köszönhető, amiket nálunk is megkaphatsz.

Nem csak fitokozmetikumokat, hatóanyagokat, hanem manuális technikákat is bevethetünk az öregedés lassítására. Ezek közé tartozik a japán arcmasszázs és az arcjóga is, amit az ázsiai nők beépítenek a heti szépségrutinjukba, hogy minél üdébben tartsák a bőrüket. A szépségápolás ugyanis keleten nem merül ki a megfelelő kozmetikumok használatában.

Az ázsiai nők arcápolási szokásai

Sokan kutatták már a japán nők porcelán finomságú, bársonyos, sima arcbőrének titkát. Nos, több tényező is hozzájárul az egészséges arcbőrhöz, például a növényi alapanyagokban gazdag, zsírszegény étrend, a teázás szokása, a rendszeres fürdőzés, akinek megadják a módját, és a szépségápolási rutin.

Az ázsiai nők nagy hangsúlyt fektetnek az arcbőr tisztítására, ez az egésznek az alapja.  A baktériumok és a szennyeződések ugyanis - mint arra mi is felhívtuk a figyelmet - belekerülhetnek a pórusokba, és ha a pórusok eltömődnek, az pattanások és bőrproblémák kialakulásához vezet.

Arcukat védik az erős napsugárzástól, a fényvédelem tehát kihagyhatatlan lépés.

Maga a szépségápolás is egyfajta több lépésből álló rituálé.

Fontos az is, hogy csak igazolt hatással bíró kozmetikumokat használnak, és nem alkalmaznak sok kémiai anyagot tartalmazó termékeket, de alkoholos alapanyagú készítményeket sem.

Mindig lényeges számukra a bőr hidratáltsága.

Sminket nem viselnek minden nap, hogy a bőr pihenhessen.

A fentieken kívül az arcmasszázsnak, illetve a serkentő, masszírozó, stimuláló mozdulatoknak is szerepük van az ázsiai nők napi szépségrutinjában.

A japán masszázs

Igazi kényeztető élmény, ami megszabadít a mindennapi élet fáradalmaitól. A Vagheggi szalonokban ez egy majdnem másfél órás manuálterápiás kezelés, ami érinti a vállat, a nyakat a fejet, az egész arcot. Frissítő hatású, ránctalanító, elősegíti a feltöltődést.

A japán arcmasszás a legenda szerint úgy terjedt el, hogy egy japán császárné „elirigyelte” a szamurájok szép arcbőrét. A szamurájoknak ugyanis úgy kellett megjelenniük, hogy ne látszódjon arcukon harc vagy fáradtság nyoma, ezért egyfajta dörzsölő technikát alkalmaztak. Az úgynevezett Kobido technika ráadásul alkalmas volt a fájdalmaik enyhítésére, elméjük megnyugtatására, valamint arra, hogy egy-egy csata után visszanyerjék testi-lelki egyensúlyukat. Ebből született a japán császárné számára a szépítő arcmasszázs, ami divatossá vált az uralkodói család körében is, és ez lett a császárnék, majd az egész udvar kedvenc szépségápolási rituáléja.

E dinamikus, ütemes, lendületes masszázs során gyakorlatilag megnyomjuk az arcon az idegvégződéseket különböző pontokon, ezzel serkentjük a vérkeringést a vállon, a nyakon, a fejen és az arcon. Megszüntetjük a letapadásokat, csökkentjük a stressz hatását, és a vérkeringés élénkebbé válásával a bőr befogadóbbá válik a kozmetikumok hatóanyagaira. A speciális technika serkenti a kollagéntermelést, a bőrsejtek, szövetek oxigénellátását, javul a fizikai közérzet, csökkenek a ráncok. Előtte utána fotókon látszik a különbség, az, hogy megemelkedik az arckontúr, és mérhetően kisebbek a ráncok.

Keteresd a Vagheggi kozmetikákban a japán arcmasszázst, hogy te is megtapasztalhasd ezt a fantasztikus élményt!

Arcjógával kombinált önmasszázs

Az arcjóga és önmasszázs egy különleges mozdulatsorból megalkotott masszázstechnika, amit mindenki saját magán végez el kozmetikumok segítségével.

A nyak hátuljáról indul, végigmegy az arcon az arckontúron, jóga mozdulatokkal. Aki kipróbálta, az mind arról számolt be, hogy felfrissül tőle.

Az arcjóga és önmasszázshoz a legjobb 75.15 olaj és a bőrfiatalító szérum, a Delay Infinity szérum és a Bio+ olaj.