Cikkünk tartalma:
A kémiai hámlasztás számos bőrproblémán segíthet, de fontos, hogy körültekintően végezd!
Amikor a bőrünk még fiatal és normálisak a működési folyamatai, akkor a képződő új bőrsejtek átlagosan 28 nap alatt érik el a bőr felszínét. 30 éves kor felett azonban sajnos ez a folyamat elkezd lelassulni, mindamellett, hogy ekkor kezdenek el megjelenni az első károsodások is a bőrön. Ez utóbbit nevezzük photoagingnek. Az évek előrehaladtával a sejtképző folyamat egyre hosszabb időt vesz igénybe, miközben a bőrünkben megindul egy ceramid vesztés is, amely a bőrsejtek összetartásáért felel. Ez vezet ahhoz, hogy bőrünk fakóbb lesz és megvastagodik. Ez a vastagabb bőrréteg visszatartja a melanint, így a bőr öregedéséhez vezet.
A bőrhámlasztás egy kiváló kezelés arra, hogy a bőrnek ezt az öregedési folyamatát lelassítsd, de a bőr egyéb problémáinak kezelésére is alkalmas. Ilyen problémák például a bőrön megjelenő foltok, hegek, és akár a súlyosabb bőrelváltozások is, mint például az akne vagy a rozácea.
Így amikor arcbőrhámlasztásról beszélünk, akkor valójában a bőr felhámjának kezelését értjük ezalatt, amely történhet mechanikus úton (szemcsés peeling, mikrodermabrázió, hidroabrázió), enzimesen (itt az enzimek fehérjebontó hatását használjuk ki), illetve kémiai úton. A kémiai hámlasztás összetett, nem csupán hámlasztást okoz, de intenzíven stimulálja is a bőrszövetet a regenerálódásra.
A savakat nem használhatjuk kontroll nélkül
Mivel a hámlasztáskor alkalmazott savak hatása összetett, mindenképpen segítséggel, vagy szakember felügyeletével kell elvégezni. Semmiképpen nem ajánlott folyamatosan, hónapokon át, hetente akár többször is savakkal kezelni a bőrt.
Az is lényeges szempont, hogy mivel mindannyiunk bőre más, és másképp reagál a különböző kozmetikumokra, érdemes Vagheggi kozmetikussal átbeszélni a kezelés módját és időtartamát, még akkor is, ha csupán otthoni szépségápolási rutinról van szó. Ezen kívül azt is tartsuk szem előtt, hogy minden esetben az adott bőrprobléma határozza meg, milyen módszerrel érdemes kezelni.
A savak mindennapos használata elvékonyíthatja a bőrt. Emiatt fontos, hogy csak alkalmanként végezd el a hámlasztást. Azt javasoljuk, olyan évszakra időzítsd, amikor nem napozol, és a nap sem süt olyan erősen – szeptember végétől kora tavaszig ideálisak erre a körülmények. Évente legfeljebb kétszer iktass be egy-egy intenzív szakaszt savas kúrával vagy hámlasztással.
A kezelések időtartama alatt se feledkezz meg a fényvédelemről: a kevésbé napsütéses hónapokban a bőr védtelenebb, használj tehát fényvédő krémet, amikor kimégy az utcára vagy a szabadba.
Szinte nincs is olyan bőrtípus, amit ne újítana meg gyönyörűen és látványosan a bőrhámlasztás – persze csakis szakember felügyeletével, ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni!
Az kémiai hámlasztás kifejezetten jó például a pigmentfoltos bőrre.
Szép eredményeket érhetsz el vele akkor is, ha a bőr pattanásos, aknés, mitesszeres – de előtte iktass be egy tisztító arckezelést a kozmetikusnál.
Jótékony hatást gyakorol a fáradt, stresszes vagy kissé beszürkült, vagy gyűröttebb, ráncosabb bőrre is.
Az összes termékünket a kíméletesség, a törődés, a fenntarthatóság, és a minőség jegyében alkottuk meg. Folyamatosan arra törekszünk, hogy a bőr számára jól tolerálható fitokozmetikumokat készítsünk, azokkal az anyagokkal, amelyeket mi magunk is szívesen használunk. Ezért nálunk nem fogsz olyan termékekkel találkozni a kínálatban, amelyek drasztikus, durva módszerekkel érik el a kívánt eredményt.
Ezt a kémiai hámlasztást valósítja meg a Vagheggi kémiai hámlasztó termékcsaládja, a Primissima is, mely az innovatív CFWS (Continuous Flow Wetting System) szisztéma alkalmazásával lehetővé tesz egy intenzív peeling hatást, amely maximálisan biztonságos, és minden bőrtípusra alkalmazható.
Terhesség és szoptatás alatt nem javasolt a kémiai hámlasztók használata. Kerülni kell az olyan hatóanyagok együttes használatát 24 órán belül, mint például a retinasav, fenol, TCA, szalicilsav, alfa-hidroxi savak, ideértve a lézeres kezeléseket is. Nyáron nem javasolt a kémiai hámlasztás, vagy csak fokozott fényvédelem mellett.
Az otthoni arcbőrhámlasztást beépíthetjük a már meglévő arcápolási rutinunkba. Minden esetben egy bőrtípusnak megfelelő arclemosóval érdemes kezdeni. Ezután alkalmazzuk az arcbőrhámlasztó termékeket, mint például a Primissima bőrmegújító korongot. Utána folytatjuk az általános arcápolási rutint a tonikkal, és a hidratáló krémmel, illetve a fényvédővel.
Hámlasztáshoz:
Száraz bőr esetén:
Problémás bőr esetén:
Idősödő bőr esetén:
Hámlasztáshoz:
Száraz bőr esetén:
Problémás bőr esetén:
Idősödő bőr esetén:
Az arctonikok használatáról, fontosságáról az alábbi cikkben olvashatsz:
Az arctonik használata – szükséges az arcápolási rutinba?
Száraz bőr esetén:
Problémás bőr esetén:
Idősödő bőr esetén
A hidratáló arckrémekről az alábbi cikkben olvashatsz:
A legjobb hidratáló arckrémek és szerek száraz bőrre
Tehát a helyes sorrend arcbőr hámlasztáskor:
Elengedhetetlen a vitaminokban, nyomelemekben, és ásványi anyagokban gazdag élelmiszerek fogyasztása. Érdemes minél több zöldséget, gyümölcsöt beiktatni az étrendbe, húsmentes napokat, vagy akár heteket tartani, teljes kiőrlésű gabonaféléket használni, csökkenteni a koffein mennyiségét.
A kellő folyadékfogyasztás is fontos: a víz és a gabonaitalok, magvakból készült tejhelyettesítők mellett gyömbérteát, gyümölcsös smoothie-kat is érdemes inni.
Néhány hétre nem árt az alkoholtartalmú italokat is mellőzni.
Ezen kívül mozogj minél többet, lehetőleg a friss levegőn, és amikor a szabadban vagy, ne feledkezz meg a fényvédelemről!
A kezeléseket kipróbálhatod a Vagheggi kozmetikusoknál, vagy a Primissima termékcsalád segítségével otthon is biztonságosan.
Kémiai hámlasztást különböző bőrmélységekben lehet végezni, míg egy mechanikus radír csak a bőr felületén dolgozik, és dörzsölő hatás segítségével távolítja el az elhalt sejteket. A kémia hámlasztás során a savak nemcsak feloldják a bőrfelszínen lévő elhalt hámsejteket, hanem arra is ösztönzik a bőrt, hogy új, egészséges sejteket termeljen, továbbá hatással vannak a kollagén- és elasztinrostok termelődésére is, amelyek a bőr rugalmasságáért felelnek.
A kozmetikában végzett kémiai bőrhámlasztás után nem, de fontos a fényvédő használata. Az orvosi, nagyon mélyre ható savkezelés után, az orvos utasítása szerint kell eljárni.
A túlhámlasztás tünetei a húzódó, hámló, vékony és irritált bőr. Ennek különböző fokozatai vannak: a folyamatos bőrhámlasztás elgyengíti a bőrbarriert, ami beindítja a bőr érzékenységét – ez nagymértékben fokozódhat idővel, ami a súlyosabb tüneteket okozza.
A kozmetikában végzett professzionális kémiai hámlasztás során magasabb savkoncentrációval, és alacsonyabb Ph értéken, ezáltal sokkal intenzívebb hatásfokkal dolgozunk az otthoni ápoló termékekhez képest – az azonban már szakértelmet igényel, hogy melyik bőr ebből mit bír el.
fényvédelem (7) hidratálás (5) bőrfiatalítás (5) napozás (4) kozmetikai kezelések (4) bőrmegújítás (4) alakformálás (3) zsíros bőr (3) fenntarthatóság (3) bőrszépítés (3) férfi (3) ajándék (2) vegán (2) bőrdiagnosztika (2) beauty award (2) retinol (2) bőrfeszesítés (2) miteszer (2) tág pórus (2) hámlasztás (2)